DHA 2020 yılında da Zixi ile devam dedi

Demirören Haber Ajansı son iki yıldır kullandığı Zixi Broadcaster platformu lisansını 2020 yılı için de yeniledi. Peki Zixi tam olarak ne yapıyor? Cevap için aşağıdaki videolu anlatımı izleyebilirsiniz. Görmek inanmaktır.  

İnterneti yayın kalitesinde canlı video aktarımı için şekillendiren Zixi yazılımları özellikle haber ajanslarının değişen iş akışındaki yeni tercihi. Haber ajansları ve haber kanalları gibi video akışının acil ve kritik önemde olduğu işletmeler, her an ve her türlü mobil cihaz ile (akıllı telefonlar, tabletler veya lap top bilgisayarlar vb) paketlenmiş içerikleri göndermek ve server’lara erişmek istiyorlar. Tam bu noktada Zixi Broadcast On Air Mobile yazılımı ihtiyaca uygun olarak, aynı anda birçok cihaza kurulu mobil aplikasyon sayesinde, pek çok farklı noktadan canlı video aktarımına olanak tanıyor.

 

Peki aslında pratik olarak ne yapıyor Zixi? İnternete canlı aktarım sırasında meta data'ya dönüştürülen video sinyali, internet (veya bulut) ortamında veri kaybına uğradığı takdirde Zixi kayıp veya hasarlı veriyi yerine koyarak / onararak çözücü tarafına video sinyalinin kayıpsız ulaşmasını sağlıyor. Meta data'ya dönüştürülen video sinyali %3 kayıptan veya hasardan sonra tamamen yok olurken, Zixi bu kayıp veya hasarı %20'ye kadar tolere ediyor. Bir başka değişle internet ortamında meta data'sı %20 kaybolmuş veya hasar görmüş video sinyalleri dahi hedef server'a, çözücüye kayıpsız ulaşıyor. 

Yayın kalitesinde video aktarımı ve hızlı, pratik iş akışı: 

Zixi aynı zamanda JVC’nin GY-HM200E, GY-HM660E, GY-HM850E, GY-HC900 (Connected Cam) gibi Wi-Fi, 4.5G, LTE ile uyumlu hareketli muhabir kameralarını da destekliyor. Bu kameralar ile haber ajansı merkezindeki server’lara kolaylıkla aynı anda birçok farklı noktadan yüksek kalitede görüntü aktarımı sağlanıyor. İhlas Haber Ajansı (İHA) ve Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından JVC’nin GY-HM650E ve 660E kameraları ile kullanılmakta olan sistemde, istenirse Avmeda "Stream to HD-SDI" yazılım yardımı ile canlı aktarılan veya önceden server içine kaydedilmiş görüntüleri HD-SDI video çıkışlara yönlendirmek de mümkün. Avmeda "Stream to HD-SDI" yazılım Blackmagic, Matrox, Bluefish vb tüm video kartlar ile uyumlu çalışarak bu yönlendirmeyi multiviewer formatında işliyor.

linkler - links
adres - address

info@avsistek.com.tr

tel: +90 216 576 94 85

metrofis yeşilbağlar mh. kaptan sk. no:19 k:4 kapı: 413 pendik / istanbul 34893 TÜRKİYE

sosyal - social 
  • LinkedIn Sosyal Simge
  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

© avsistek ses, gör. sis. tek. ve inş. san. tic. ltd. şti.

2019 tüm hakları mahfuzdur - all  rights reserved

alıntı yapılamaz - reproduction in any form is forbidden